Dokonalá fotka – ako na perfektnú pózu

Sociálne siete vládnu svetu, ale nielen tam potrebujete peknú profilovú fotku. Nie vždy stačí dokonalý make-up, aby ste na fotkách vyzerali dobre aj bez filtra. Naučíme vás, akým pózam sa vyhnúť, na čo si dať pozor a kde je STOPka úplne.

STOP pre strojenosť


Strojené pózy sú out! Našťastie. Na „polámané“ ruky, nohy, chrbáty alebo pózu „v pozore“ sme sa dosť napozerali na prelome storočí, kedy sa často objavovali v nevydarených reklamách. Zoberte si z nich ponaučenie a vyhnite sa im. Prirodzené pózy vyzerajú oveľa lepšie a z fotky to cítiť!

Náš tip: dajte si pozor, aby ste si počas pózovania na dokonalú fotku nezakrývali rukami tvár.

STOP pre vyšpúlené pery


Vyšpulené pery na fotky nepatria. Duck face in nie je a pýtame sa, či vôbec niekedy bol. Ak sa ho ale vyvarujete, zaručene si pomôžete ku krajšej fotke. A k tej vám bez debaty pomôže aj nefalšovaný úsmev.

STOP pre veľa make-upu


Líčenie k foteniu neodmysliteľne patrí. Či už sa však rozhodnete nalíčiť sama alebo stavíte na profesionálku, pokiaľ nejde o nejakú špeciálnu fotografiu, líčte sa tak, aby ste sa v prvom rade cítili komfortne a krásne. Neprežeňte to s maskou make-upu alebo umelými riasami. Navyše, ak na ne nie ste zvyknutá, môžu ovplyvniť výsledok fotenia.

STOP nesprávnemu profilu


Ľudská tvár nie je 100% súmerná a aj preto sú oba jej profily rozdielne. Predpokladáme, že to už viete. Ale mysleli ste na to aj keď ste sa fotili? Že možno jeden profil vyzerá lepšie ako ten druhý? Ak nie, odporúčame vyskúšať urobiť rovnakú fotku z oboch profilov a sami uvidíte rozdiel.

Zanechajte komentár.