7 znakov ako spoznáte dobrého vizážistu

Stužková, svadba a ples. To sú spoločenské udalosti, na ktoré potrebujeme dokonalý make-up a tak sa zvyčajne radšej spoľahneme na šikovné ruky profesionálneho vizážistu. Viete ale, ako spoznáte “toho pravého”?

1. Je vzdelaný v oblasti vizážistiky/kozmetiky


Možno vám to ani nenapadne, keď vidíte peknú prácu na Instagrame, ale vzdelanie je u vizážistu prvoradé. Dnes sa už vizážistom nazve skutočne ktokoľvek, kto má ako-také cítenie. Naozaj kvalitnú prácu ale dokáže urobiť iba certifikovaný vizážista, ktorý má zvládnuté nielen techniky líčenia, farebnú typológiu, ale aj pozná zloženie produktov, dbá na hygienu a má individuálny prístup. Samozrejme, certifikát ešte nie je záruka kvality a aj medzi kvalifikovanými vizážistami môžeme nájsť vizážistov, ktorým by sa radšej človek vyhol oblúkom. A naopak, medzi vizážistami bez certifikátu zase takých, ktorí odvedú naozaj kvalitnú prácu.

2. Má vždy čisté kozmetické štetce a produkty


Profesionála rýchlo a ľahko odhalíte aj vďaka čistým štetcom a produktom. Veď práve tie sú úplnym základom. Určite si aj sama uvedomujete, že nie ste prvá, ktorú vizážista štetcami a produktmi líči. Práve tie majú dopad na vašu pleť a jej zdravie. Určite nechcete odchádzať od vizážistu, namiesto dokonalého líčenia, s alergiou.

3. Používa kvalitné produkty


Nejde ani tak veľmi o značky, ako o kvalitu produktov, na ktorých by si mal vizážista dať záležať. Ak vidíte v jeho kufríku pochybné produkty, viete, že je čas hľadať nového. Naopak, ak v kufríku ukrýva trendy novinky a rokmi vyskúšané produkty, ktoré vie, čo obsahujú a ako sa správajú, je to znamenie, že ste v dobrých rukách.

4. Vie vystihnúť osobnosť klientky a vyzdvihnúť jej krásu


Každá žena je jedinečná, o tom niet pochýb. Zároveň má každá žena jedinečné črty a krásu v tvári, na ktorú stačí často len trošku poukázať, aby ste zažiarili. Ak to vizážista dokáže a vy po odchode zo salónu dostávate komplimenty, zvládol to na jednotku.

5. Dokáže vždy splniť požiadavky zákazníčky


Vedieť splniť požiadavky a želania zákazníčky je veľmi dôležité. Profesionál vie, že vo vačšine prípadov voľnú ruku nedostane a že je to tak v poriadku. A to najmä preto, aby sa nalíčená zákazníčka cítila komfortne. Pred samotným líčením sa vždy preto spýta, ako sa zvykne klientka líčiť, akú má predstavu, napríklad aj o sýtosti líčenia tak, aby čo najlepšie vystihol jej predstavu o krásnom výsledku.

6. Má v líčení už skúsenosti


Za skúseného vizážistu hovoria nielen jeho práce, spokojné zákazníčky, ale aj grif, ktorý má a spôsob akým pracuje. Skúsený vizážista bude vedieť hneď ako vás uvidí odlíčenú, čo vám pristane, čo vyzdvihnúť a samozrejme, bude vám vedieť vždy dobre poradiť.

7. Má profesionálny, aj ľudský prístup


Dokonalý vizážista je profesionál, ale aj priateľ. Jednoducho človek, ktorý vie presne, čo robí a robí to kvalitne. Na druhej strane ale stále niekto, za kým sa budete tešiť nielen kvôli vidine krásneho líčenia, ale aj príjemného stretnutia.

Zanechajte komentár.