5 tipov ako sa pripraviť na pracovný pohovor

Čakajú Vás v blízkom čase pracovné pohovory a radi by ste vedeli, ako sa správne pripraviť? Dali sme dokopy 5 užitočných rád, vďaka ktorým pohovor hravo a bez stresu zvládnete a čo viac, budete sa cítiť sebavedomo a krásne.

1. Držte sa toho, čo funguje


Pred pohovorom neponocujte, dobre sa vyspite, buďte sústredená, pripravená a pýtajte sa. To je „pohovorová klasika“, ktorej je lepšie držať sa. Nech ide o akúkoľvek spoločnosť alebo zamestnanie, toto bude platiť vždy.

2. Buďte prirodzená


V deň pohovoru sa snažte eliminovať stres, aby ste boli skutočne sama sebou. Ukázať svoju pravú tvár je lepšie ako sa prehnane snažiť. Väčšinou to nedopadne dobre a personalista si všimne čudný tón hlasu, mimiku alebo gestikuláciu.

3. Líčte sa prirodzene


Vzhľad je na pohovore mimoriadne dôležitý. To, aký prvý dojem zanecháte nie je dobré podceniť. Znovu ale platí, že prirodzené a jemné líčenie dokáže viac ako ťažké očné tiene alebo výrazné pery. Tie sú na pohovor úplne neprípustné a ani Vy sa v nich cítiť dobre nebudete, ak ich nezvyknete nosiť.

4. Nechoďte prostovlasá


Na pracovný pohovor by ste nemali prísť prostovlasá, ale upravená. Vlasy by ste mali mať buď v cope, drdole alebo aspoň upravené pomocou sponiek. Dávate tak najavo personalistovi, že viete, ako upravená by ste mali byť. Na toto je veľmi dôležité dbať, najmä pri formálnych pracovných pozíciach napríklad vo finančníctve.

5. Francúzsku manikúru uprednostnite pred farebnou


Aj na nechtoch záleží. Áno, upravené nechty dokážu veľa. Pôsobíte vďaka nim ako človek, ktorý sa o seba stará, nechá si na seba čas a záleží mu na tom ako vystupuje na verejnosti. Na formálne pracovné pohovory tak uprednostnite francúzsku manikúru alebo priesvitný lak na nechty.

Zanechajte komentár.